grup-pilates-sayfa2

Non-Stop

CADILLAC BİREYSEL

Pilates aletlerini Joseph Pilates, II.Dünya Savaşı sırasında yaralı askerlerin yataklarına yay takarak onları iyileştirmek amacıyla oluşturmuştur. Joseph Pilates, bu egzersizi daha öncesinde tasarlamış ve askerler üzerinde uygulamıştır, bu sayede askerleri yataktan kaldırmadan hızlı bir iyileşme sürecinin zeminini hazırlamıştır. Cadillac adındaki pilates aleti, bu çalışmaların sonucunda tüm pilates aletlerinin arasında en büyüğü olarak ortaya çıkmıştır. Joseph Pilates, cadillac ismini, aletin benzerliğinden ve büyük oluşundan dolayı o yıllardaki ‘Cadillac’ arabasına benzettiği için koymuştur.

Cadillac piltesle 70-80 civarında hareket yapabilirsiniz. Cadillac pilates, asıl olarak core (karın) kasları hedef alsa da, hareket çeşitliliği sayesinde tüm bedeni, tüm kasları çalıştırır, güçlendirip uzatır. Cadillac için, tüm kasları uzatmasının yanı sıra omurga esnekliğini arttıran, omuz ve sırtı güçlendirip şekillendiren ve vücudunuzdaki gerginliği alan muhteşem bir pilates aleti de denebilir!

NON-STOP

GRUP PİLATES

Joseph Pilates tarafından geliştirilen 34 mat (minder) egzersizine yaratıcı ve eğlenceli bir yorum katan pilates mat sınıflarımız daha güçlü, daha esnek hissetmenizi sağlamak, dayanıklılığınızı arttırmak ve duruşunuzu iyileştirmek için vücut ağırlığınızı kullanır. Bir pilates mat sınıfı sırasında eğitmeniniz tasarladığı egzersiz kombinasyonlarıyla  size en güvenli şekilde rehberlik edecektir. Derslerimizde zaman zaman kullandığımız küçük top, pilates çemberi,büyük top, direnç bandı gibi küçük ekipmanlar sayesinde her derste bambaşka bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz!

“Fiziksel uygunluk mutluluğun ilk şartıdır.”

Joseph Pilates
grup-pilates-sayfa